Terapia manualna

Terapia ortomanualna jest jedną z form terapii zaburzeń narządów ruchu. Polega ona na badaniu poszczególnych kręgów we wszystkich odcinkach kręgosłupa, w tym szyjnego. Każda prawidłowo przeprowadzona terapia manualna rozpoczyna się dość dokładnym wywiadem połączonym z badaniem pacjenta.

Często się zdarza, że przyczyna danej dysfunkcji (np. bólu mięśni) nie leży w nieprawidłowej strukturze samego mięśnia, ale na przykład w nieprawidłowym położeniu sąsiadującego kręgu.

Terapeuta manualny (w Rugpoli to wyłącznie lekarze) po przeprowadzeniu wywiadu rozpoczyna badanie podstawowych kręgów w kręgosłupie. Jak sama nazwa wskazuje, w terapii manualnej główną rolę odgrywają dłonie terapeuty, którymi wykonuje się odpowiednie uciski, delikatne pchnięcia poszczególnych kręgów.

Warto pamiętać, że terapia manualna kręgosłupa jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod leczenia i jednym z najczęściej stosowanych zabiegów związanych ze schorzeniami kręgosłupa, takimi jak rwa kulszowa czy wady postawy.

W Krakowie znajduje się kilka gabinetów, w których można przeprowadzić terapię manualną kręgosłupa, przy czym ceny są dość zróżnicowane. Warto o nie pytać na miejscu, tym bardziej, że ceny tego samego zabiegu w dwóch różnych gabinetach mogą znacznie od siebie odbiegać. Cennik dostępny jest na stronie internetowej.

W RUGPOLI znajdziecie Państwo optymalne połączenie wysokiej jakości wykonywanych usług z ich ceną. Nasi specjaliści zajmujący się terapią ortomanualną ciągle doskonalą swój warsztat, oferując Państwu najwyższej jakości profesjonalną wiedzę medyczną i doświadczenie.