Iniekcje wewnątrzdyskowe

Cierpisz z powodu bólu w plecach. Badania wykazują, że ból pochodzi z krążka międzykręgowego (dysku). Ćwiczenia nie odniosły pożądanego skutku. W związku z tym lekarz specjalista zaproponował zastrzyk wewnątrzdyskowy. Na tej stronie przedstawiono co ta terapia obejmuje.

 CEL TERAPII

 W celu zmniejszenia podrażnienia i bólu pochodzącego z dysku można podać do krążka międzykręgowego leki. Zmniejszenie dolegliwości bólowych umożliwi przeprowadzenie ćwiczeń poprawiających funkcje kręgosłupa. 

 

PRZEBIEG PROCEDURY

                                                                             

Podczas procedury pacjent leży na brzuchu. Skóra badanej okolicy zostaje zdezynfekowana. Pod kontrolą promieniowania rentgenowskiego zostaje wprowadzona cienka igła do wnętrza dysku. Następnie podany zostaje początkowo środek kontrastowy (Omnipaque) w celu stwierdzenia prawidłowego położenia igły, a potem mieszanka środka znieczulenia miejscowego (Lignokaina 2%), kortykosteroidu (Dexamethason 10mg) oraz antybiotyku (Kefzol 40mg). W trakcie podawania leków ból może się nasilić, później zniknie na kilka godzin (działanie leku znieczulającego). Natychmiast po podaniu środka znieczulenia miejscowego ból znika na kilka godzin (działanie znieczulające). Później ból po kilku dniach zacznie stopniowo ustępować na dłuższy okres czasu.

CZAS TRWANIA PROCEDURY

Około 15 minut.

INFORMACJE OGÓLNE

Dalsze informacje o potencjalnym ryzyku oraz efektach ubocznych znajdziecie Państwo na Naszej stronie internetowej w zakładce „Dla Pacjenta” w sekcji „Po wizycie”.