Rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa

Do diagnostyki i terapii schorzeń kręgosłupa wykorzystujemy w naszym ośrodku badania obrazowe: rezonans magnetyczny (ang. Magnetic Resonance Imaging, MRI) i tomografię komputerową (ang. Computed Tomography, CT).

W celu jak najlepszego zobrazowania struktur kręgosłupa wykorzystujemy przede wszystkim badanie rezonansu magnetycznego – MRI, bez użycia kontrastu.

W szczególnych przypadkach m.in. obecnosci rozrusznika serca, kardiowertera-defibrylatora, neurostymulatora, pooperacyjnych metalowych klipsów na tętniakach, opiłków metalowych w oku oraz jakiegokolwiek metalicznego ciała obcego wykonanie tego typu badania moze okazać się niemożliwe. Wówczas wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej – CT, bez użycia kontrastu.

Nasz ośrodek nawiązał współpracę z Centrum Badań Klinicznych w Krakowie, gdzie dostępny jest obecnie najlepszy w Małopolsce sprzęt diagnostyczny. Pacjent diagnozowany i leczony w naszym ośrodku ma możliwość pełnej diagnostyki schorzeń kręgosłupa w jeden dzień. Po wykonaniu badania (zgodnego z naszymi zaleceniami) pacjent otrzymuje płytę CD z badaniem, z którą przyjeżdża bezpośrednio do naszego ośrodka gdzie analizujemy badanie i w przypadku odpowiednich wskazań przeprowadzamy od razu terapię (na naszej stronie można więcej przeczytać o dostępnych u nas inwazyjnych metodach diagnostycznych i terapeutycznych z użyciem mobilnego ramienia C).

Wykaz opłat za diagnostykę obrazową kręgosłupa jest dostępny w zakładce cennik.

W celu umówienia się na badanie rezonansu MRI lub tomografii CT proszę dzwonić pod nr tel  12 341 71 54 lub kontaktować się mailowo info@rugpoli.pl