REJESTRACJA
O ustalonej wcześniej telefonicznie godzinie recepcjonistka najpierw wprowadzi do systemu Państwa dane. Następnie proszę zająć miejsce w poczekalni do momentu, w którym lekarz lub terapeuta Państwa nie poproszą.
W związku z tym prosimy Państwa o przybycie z 10 minutowym wyprzedzeniem.
CO NALEŻY ZE SOBĄ ZABRAĆ
-informacje od lekarza kierującego (jeśli ją Państwo posiadają)
-wynik badań obrazujących kręgosłup ( płytki CD, wraz z opisami)
-dokument tożsamości
– listę zażywanych leków
TRANSPORT
Po wykonanym zastrzyku nie można prowadzić auta przez okres, w którym jeszcze działa lek znieczulający (może się to wiązać z dłuższym pobytem w poczekalni-max. działanie leku to 2 do 3 godzin, lub z koniecznością przyprowadzenia ze sobą osoby, która Państwu zapewni transport do domu).
UBRANIE
Zalecamy ubranie, które będzie wygodnie Państwu zdjąć i założyć.
NIEPEŁNOSPRAWNI
Prosimy przed rejestracją o poinformowanie recepcjonistki o Państwa niepełnosprawności, gdyż może się to wiązać z zapewnieniem dłuższego czasu przeznaczonego na wizytę.
ODWOŁANIE WIZYTY
Prosimy o poinformowanie o rezygnacji z wizyty z min. 24 godzinnym wyprzedzeniem.
WAŻNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z ZASTOSOWANIEM ZASTRZYKU
Leki
Po upływie 3-4 dni od zastrzyku z kortykosteroidem nie ma potrzeby zażywania leków przeciwzapalnych, takich jak: Diclofenac, Ibuprofen, Naproksen, Arcoxia itp. Pozostałe leki można kontynuować wg zaleceń.
Leki przeciwkrzepliwe
Prosimy o poinformowanie recepcjonistki w trakcie rejestracji telefonicznej o zażywanych lekach przeciwkrzepliwych takich jak: Acenokumarol, Warfaryna, Plavix, Ticlid, heparyna itp. W przypadku acenokumarolu i warfaryny konieczne jest wykonanie rano badania INR i przyniesienie ze sobą wyniku na wizytę (jeśli planowane jest wykonanie zastrzyku). W przypadku tego typu leków może być konieczne odstawienie ich na kilka dni, w tym celu prosimy pacjentów o skonsultowanie tego faktu z lekarzami przepisującymi ww. leki.
Prosimy o powiadomienie lekarza specjalisty wykonującego zastrzyk o:
– zażywaniu leków przeciwkrzepliwych
– alergii na leki np.: kontrast, lignokaina, kortykosteroidy, jod itp.
– byciu w ciąży (lub prawdopodobieństwu bycia w ciąży)
– jeśli występuje cukrzyca