Po terapii ortomanualnej lub McKenzie

Po wizycie u lekarza terapii ortomanulanej lub terapeuty McKenzie przez pierwszych kilka dni mogą pojawić się dolegliwości bólowe  (czasem w okolicy, w której dotąd nie były odczuwane). Dolegliwości te samoistnie znikną.

Minie kilka tygodni zanim po ostatniej terapii objawy zaczną się zmniejszać lub znikną. Zalecamy, żeby ten czas oczekiwania trwał około 6 tygodni. W wyniku korekcji położenia kręgów pojawi się napięcie w innych mięśniach, a to wpłynie na postawę. Organizm potrzebuje czasu, żeby się zaadoptować. Stąd też efekt całkowity terapii jest oceniany dopiero po 2, 3 miesiącach, wówczas można przeprowadzić wizytę kontrolna.

 W razie nieoczekiwanego nasilenia się lub wystąpienia nowych objawów zawsze można się z nami skontaktować pod nr telefonu +48 12 341 71 54 (w sytuacji nagłej również po godzinach pracy).

 Po wizycie otrzymacie Państwo również zalecenia dotyczące pracy, uprawiania sportu, fizjoterapii. Jeśli będzie to konieczne skierujemy Państwa również do fizjoterapeutów w Waszym miejscu zamieszkania.