Rwa kulszowa – leczenie

Przebieg leczenia zapalenia nerwu kulszowego, zwanego potocznie atakiem rwy kulszowej, w zdecydowanej większości przypadków jest dość prosty. Ważne tylko, żeby chorym pacjentem zajął się terapeuta wyspecjalizowany w tej dziedzinie, ponieważ gwarantuje to szybką diagnozę i dobranie odpowiedniego rodzaju terapii leczniczej oraz rehabilitacyjnej.

Ból w przypadku rwy kulszowej, w większości przypadków, ustępuje najczęściej samoistnie, przy czym ważne jest, żeby go w żaden sposób nie lekceważyć. Im szybciej rozpocznie się leczenie tym krótszy i łatwiejszy jest to proces.

Ważne są przyczyny rwy kulszowej.

Leczenie rwy wywołanej przepukliną krążka międzykręgowego jest stosunkowo proste. Natomiast zapalenie nerwu kulszowego, którego przyczyną może być infekcja bakteryjna lub nowotwór, jest zdecydowanie bardziej skomplikowane. Warto wiedzieć, że w dokładnej diagnostyce objawów rwy, standardem postępowania jest obecnie wykonanie badania rezonansu magnetycznego dotkniętego odcinka kręgosłupa.

Leczenie większości przypadków rwy kulszowej polega na łagodzeniu bólu i poprawie funkcji mechanicznej kręgosłupa stosując dobrze znaną i udokumentowaną metodę McKenzie. Gdy to leczenie jest nieskuteczne wymagana jest dalsza, szczegółowa diagnostyka w postaci tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego, a następnie iniekcji zewnątrzoponowych przezotworowych. W części przypadków może być konieczna interwencja chirurgiczna przeprowadzona na odpowiednim odcinku kręgosłupa. W Rugpoli Kraków z bólem walczy się stosując odpowiednie iniekcje pod kontrolą promieniowania rentgenowskiego, terapię McKenzie, czy terapię ortomanualną. Początkowo terapia powinna przebiegać pod okiem specjalisty, późniejsze ćwiczenia mogą już być wykonywane samodzielnie, oczywiście w oparciu o wytyczne lekarza.

Jeżeli szukacie Państwo odpowiedniego ośrodka, w którym z powodzeniem można leczyć rwę kulszową, RUGPOLI Kraków jest takim miejscem. Nasz zespół składa się ze specjalistów, których wiedza i międzynarodowe doświadczenie z pewnością przyniosą optymalne rozwiązanie Waszych problemów. Zapewniamy leczenie i rehabilitację na najwyższym możliwym poziomie, niezależnie od rodzaju schorzenia, wieku pacjenta czy stopnia zaawansowania choroby.