Najlepsze aplikacje z ćwiczeniami dla zdrowego kręgosłupa

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemami, związanymi z bólami kręgosłupa. Mogą one mieć różne przyczyny, jednak najczęstszym powodem powstawania tych dolegliwości jest brak ruchu oraz siedzący tryb życia.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemami, związanymi z bólami kręgosłupa. Mogą one mieć różne przyczyny, jednak najczęstszym powodem powstawania tych dolegliwości jest brak ruchu oraz siedzący tryb życia. Nadmiar obowiązków, wielogodzinne wykonywanie zadań przy komputerze, a także czasochłonne dojazdy do pracy sprawiają, że wiele osób zapomina o tym, by regularnie uprawiać sport i zadbać o zdrowie. Na szczęście istnieje wiele mobilnych aplikacji, które podpowiadają jak w łatwy i szybki sposób wykonać ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie pleców. Niepodważalną zaletą tych aplikacji jest także to, że dzięki nim wykonywanie ćwiczeń możliwe jest nie tylko na siłowni, lecz również w domu, w pracy, a nawet w podróży.

Wśród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych aplikacji, które zawierają informację, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa, znajduje się Yoga.com, Daily Yoga, Sworkit oraz Pilates23. Yoga.com to prosta i łatwa w obsłudze aplikacją, dzięki której można przyswoić wiele póz oraz ćwiczeń oddechowych ułatwiających relaks i medytację. Aplikacja ta posiada zróżnicowane programy, które są dostosowane do poziomu umiejętności ćwiczącego oraz jego oczekiwań. Zarówno osoby początkujące, jak i te na poziomie zaawansowanym znajdą w Yoga.com odpowiednie ćwiczenia, które skutecznie wpłyną na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Daily Yoga natomiast jest aplikacją, która pełni rolę osobistego trenera oraz informatora przedstawiającego ćwiczenia z elementami jogi. Dodatkowo ćwiczenia te są stworzone pod kątem określonych potrzeb użytkownika, dlatego znajdujące się tam treningi pomagają zmniejszyć stres, zrelaksować się, a przede wszystkim walczyć z licznymi dolegliwościami, w tym z bólem kręgosłupa.

Kolejną aplikacją do ćwiczeń jest Sworkit. Znajdujące się w niej treningi łączą w sobie elementy z zakresu jogi i pilatesu, a ich głównym celem jest wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni grzbietu i brzucha. Aplikacja ta jest przeznaczona zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów, przez co bardzo często korzystają z niej fizjoterapeuci, osobiści trenerzy oraz instruktorzy wychowania fizycznego. Ostatnią aplikacją jest Pilates23. Zawiera ona specjalnie przygotowane zajęcia, dzięki którym można się nauczyć, w jaki sposób utrzymać odpowiednie napięcie mięśni środka oraz jak bezpiecznie wzmacniać mięśnie skośne brzucha i odcinek piersiowy kręgosłupa.

Opublikowany w Blog