Co to są iniekcje stosowane w leczeniu bólów kręgosłupa?

Iniekcje stosowane przy leczeniu bólów kręgosłupa są to zastrzyki, które mogą być stosowane w dwóch celach. Po pierwsze wykonuje się je po to, żeby określić źródło bólu. W drugim etapie mają zaś one wykazywać działanie uśmierzające, a także przyczyniać się do regeneracji nadwyrężonego odcinka kręgosłupa.

Iniekcje stosowane przy leczeniu bólów kręgosłupa są to zastrzyki, które mogą być stosowane w dwóch celach. Po pierwsze wykonuje się je po to, żeby określić źródło bólu. W drugim etapie mają zaś one wykazywać działanie uśmierzające, a także przyczyniać się do regeneracji nadwyrężonego odcinka kręgosłupa. Wstrzyknięcia wykonywane są w trakcie tak zwanej fluoroskopii i odbywają się pod kontrolą RTG, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo oraz upewnić się, co do właściwego miejsca wykonania zastrzyku z lekiem. Przed jego podaniem wykorzystuje się tu kontrast, czyli płynny środek cieniujący. Możemy wyróżnić następujące rodzaje wstrzyknięć (iniekcji), które wykonuje się w obrębie kręgosłupa, w celach leczniczych: zastrzyki zewnątrzoponowe, w obrębie stawów międzywyrostkowych, do stawu krzyżowo-biodrowego oraz dyskografia prowokacyjna ( ma na celu jedynie zdiagnozowanie bólu).
Pacjenci bardzo często narzekają na ból kręgosłupa, który promieniuje do dolnej kończyny i jest wywołany uciskiem na nerwy, a dokładnie na ich korzenie. Główną przyczyną bólu jest stan zapalny, który jest naturalną reakcją organizmu na takie podrażnienie. Z tego powodu bardzo często stosuje się tutaj leki, które mogą przybierać różne postacie, jednak jedną z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych jest iniekcja epiduralna.

Opublikowany w Blog